نتایج جستجو برای عبارت :

طرز تهیه بیسکویت هویج و کشمش

برنج
کشمش
کره
زردچوبه
دارچین
نمک و فلفل
( مرغ و گردو)

برنج را دو تا سه ساعت قبل خیس کنید.
کشمش را پاک کرده و 10 دقیقه در آب سرد خیس کنید. سپس آن را در صافی بریزید تا آب آن خارج شود.
کره را در تابه بریزید. کشمشها را 3 دقیقه تفت دهید تا کمی پف کند.
نمک و ادویه ها را اضافه کنید.
برنج را بجوشانید و آبکش کنید.
برنج و مواد را به صورت لایه لایه درون قابلمه بریزید و دم بزنید.
در صورتی که بخوایم کشمش پلو را با مرغ بپزیم:
مرغ را آب پز کرده ریش ریش کنید.
مرغ ریش ریش
کشمش پلو با مرغ یکی از غذاهای ساده و بسیار خوشمزه ایرانی است که شاید تفاوت اصلی آن را با زرشک پلو با مرغ در مرغ غذا و استفاده از کشمش به جای زرشک بدانیم. مرغ کشمش پلو با مرغ حتما باید ران مرغ باشد تا طعم غذا فوق العاده لذیذ شود. البته کشمش پلو با مرغ هم به صورت ران مرغ درسته دورچین برنج و هم به صورت مرغ ریش ریش شده تهیه می شود اما مدل ریش ریش شده ی مرغ برای شام های خانوادگی خوشمزه تر است و می توانید مواد را مانند لوبیا پلو و … لابه لای برنج بریزید.
مواد لازم برای تهیه کشمش پلو با مرغ
۲ پیمانه برنج
۱ عدد سینه مرغ
۱/۲ پیمانه کشمش پلویی
۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ
۳۰ گرم کره
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

ادامه مطلب
خواص کشمش و فواید درمانی آن برای بدن
کشمش ها از خشک شدن انگورها در جلوی نور خورشید یا خشک کن تهیه می شوند، به طور طبیعی شیرین هستند و طعم آن به طور گسترده ای در پخت و پز غذایی در سراسر جهان، به ویژه در دسرها استفاده می شود.
آیا کشمش برای شما خوب است؟
اگرچه کشمش کوچک است، اما آنها سرشار از مواد مغذی می باشند. بر طبق گزارشات، کشمش ها به عنوان بخشی از گروه میوه محسوب می شوند. این میوه های خشک شده انرژی را افزایش می دهند و معمولا برای کوهنوردان، م
۲ پیمانه برنج
۱ عدد سینه مرغ
۱/۲ پیمانه کشمش پلویی
۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ
۳۰ گرم کره
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

ادامه مطلب
کشمش
بنا به ویکی پدیا: کشمش انگور خشک شده است.
مترجم گوگل: کشمش انگور تقریبا خشک شده است.
مریام-وبستر: انگوری از گونه های مختلف است که در زیر نور خورشید یا به وسیله حرارت مصنوعی خشک شده است.
کشمش به انگلیسی Raisin گفته می شود.
مویز
بر طبق گفته ی پزشکان و محققان مصرف روزانه مویز می تواند در جلوگیری به آلزایمر موثر باشد. آن ها پیشنهاد می کنند که روزانه مقداری مویز را در برنامه ی غذایی خود بگنجانیم. به خاطر شیرین موجود در آن، می تواند جایگزین سالم و
خواص کشمش و فواید درمانی آن برای بدن
کشمش ها از خشک شدن انگورها در جلوی نور خورشید یا خشک کن تهیه می شوند، به طور طبیعی شیرین هستند و طعم آن به طور گسترده ای در پخت و پز غذایی در سراسر جهان، به ویژه در دسرها استفاده می شود.
آیا کشمش برای شما خوب است؟
اگرچه کشمش کوچک است، اما آنها سرشار از مواد مغذی می باشند. بر طبق گزارشات، کشمش ها به عنوان بخشی از گروه میوه محسوب می شوند. این میوه های خشک شده انرژی را افزایش می دهند و معمولا برای کوهنوردان،
قیمت انواع کشمش
شرکت
فرتاک یکی از بزرگ ترین شرکت های استان قزوین می باشد، این شرکت ارائه
دهنده انواع کشمش های (کشمش ضایعاتی، کشمش پلویی، کشمش سرکه ای، کشمش آفتابی) به صورت انلاین به
تمام نقاط کشور با قیمتی کاملا مناسب
گروه
تولیدی و بازرگانی فرتاک با سابقه ی ۵۰ ساله در زمینه بازرگانی انواع کشمش
تاکستان و ملایر دارای سابقه درخشان در زمینه صادرات و عرضه کشمش به تمام
نقاط ایران‌ بسته بندی و فروش انواع کشمش های درجه یک
(آفتاب
اگر شما کیک هویج را دوست دارید می توانید با خوردن این بیسکوییت هویج نیز لذت کافی را ببرید.
مواد لازم :
یک جعبه مخلوط کیک هویج
نصف فنجان روغن نباتی
یک چهارم فنجان آب
دو عدد تخم مرغ
سه چهارم فنجان کشمش
نصف فنجان خرد شده آجیل
یک ظرف پنیر خامه‌ای

ادامه مطلب
با
سلام خدمت همراهان عزیز شرکت فرتاک ، ما امروز میخواهیم برای شما همراهان
گرامی درباره کشمش و مزایای و معایب آن برای بدن توضیحاتی بدهیم. با ما
همراه باشید.
کشمش چیست؟
کشمش
محصولی می باشد که با استفاده از خشک کردن انگور به درست می آید که به
دلیل خواص و مزایای آن طرفداران زیادی در سطح کشور و حتی جهان دارد به طوری
که این محصول توانسته خود را در داخل دیگر خشکبار ها قرار دهد و جزو دسته
تنقلات در جهان شود.
کشمش در واقعه همان انگور خشک شده
با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان شرکت فرتاک ، امروز میخواهیم برای شما دوستان و همراهان عزیز درباره کشمش آفتابی توضیحاتی بدهیم.
کشمش آفتابی
کشمش
آفتابی به میوه گفته می شود که از انواع مختلف انگورهایی رسیده تولید می
شود، به صورتی که انگور را به طور مستقیم در زیر آفتاب و بدون هیچ افزودنی
به آن پهن می کنند تا خشک شود و بر اثر خشک شدن به رنگ قهوه ای در می آید.
یکی از بهترین کشمش های
که میتوان از میان انواع کشمش ها به آن اشاره کرد کشمش بی
هیچ کلوچه‌ای مانند کلوچه جو دوسر سریع و آسان نیست. کلوچه جو دوسر یکی از کلوچه‌های مورد علاقه من است چون هم نرم و خوشمزه است هم خوشبو و هم یک کلوچه دانه‌ برجسته به خاطر وجود کشمش و گردو است که دانه‌های کشمش آن را یک کلوچه خال خالی بامزه کرده‌اند. این کلوچه برای همراهی با شیر عالی است بخصوص وقتی که دلتان یک شیرینی متنوع می‌خواهد.

ادامه مطلب
ترکیب شفا بخش عسل و کشمش برای تقویت قلب
مواد طبیعی تاثیر فوق العاده ایی در درمان و پیشگیری از بیماریها دارند . یکی از این مواد عسل است که همه ما با خاصیت درمانگری آن آشنا هستیم در این مطلب می خواهیم شما را با ترکیب شفا بخشی برای تقویت قلب آشنا کنیم این تر کیب را در منزل درست کنید وبرای تقویت قلبتان نوش جان بفرمایید.
معجونی از عسل و کشمش برای تقویت قلب
این نوشیدنی ازچهار مواد طبیعی بسیار عالی تهیه شده است.و باید شب آماده سازی شود. در ظرفی یک فنجا
اگر شما کیک هویج را دوست دارید می توانید با خوردن این بیسکوییت هویج نیز لذت کافی را ببرید.
مواد لازم :
یک جعبه مخلوط کیک هویج
نصف فنجان روغن نباتی
یک چهارم فنجان آب
دو عدد تخم مرغ
سه چهارم فنجان کشمش
نصف فنجان خرد شده آجیل
یک ظرف پنیر خامه‌ای

ادامه مطلب

مواد اولیه : برای 7 نفربرنج 6پیمانهمرغ 1عددکشمش 2پیمانه (پلویی)زعفران 3قاشق سوپخوری (آب کرده)روغن نصف پیمانه (حیوانی)پیاز 1چهارم پیمانه (سرخ شده)رب نارنج 3قاشق سوپخورینمک به میزان لازمفلفل به میزان لازمروغن به میزان لازمکرفس به میزان لازم (اختیاری)
ادامه مطلب
از آنجایی که میدانیم انگور یکی از بهترین میوه هایی است که خداوند برای ما انسان ها خلق نموده است.
کشمش
کشمش
در واقعه همان انگور خشک شده‌ می باشد که خواص بسیار زیادی در آن وجود
دارد که این خواص عبارت اندز: ویتامین‌های گروه b، پتاسیم، آهن، کلسیم و
همچنین کشمش دارای خواصی چون آنتی اکسیدان می باشد که این خواص باعث می شود
که از تخریب سلولی جلوگیری کند.
در واقعه کشمش یک میوه رسیده و قابل استفاده برای عموم مردم می باشد که
با خشک کردن انگور
کشمش به طور کلی انگور خشک شده است. کشمش نیز همانند انگور دارای املاح و ترکیبات مفید زیادی به مانند آهن، پتاسیم، کلسیم، ویتامین‌های مختلف از جمله ویتامین B است. کشمش دارای خواص آنتی اکسیدانی مفیدی است که با رادیکال‌های آزاد در بدن به عنوان تخریب کننده سلولی مبارزه و آن‌ها را از بین می‌برد. از دیگر خواص کشمش می‌توانیم به طور خلاصه وجود فیبرهای کافی را اشاره کنیم. فیبر موجود در کشمش هضم غذا را تسهیل کرده و از بروز بیماری‌های معده و روده جل
از آنجایی که میدانید شهر تاکستان یکی از بزرگترین تولید کننده ها و صادرکننده های انگور و کشمش در کشورعزیزمان می باشد.
کشمش ضایعاتی
کشمش درجه 3 یا همان کشمش ضایعاتی یکی از محصولات شرکت فرتاک می باشد که
این محصول از نظر قیمت و کیفیت بسیار ارزان نسبت به شرکتهای دیگر می باشد.
کشمش ضایعاتی برگرفته از کشمش سالم می باشد به علت خشک کردن انگور به
صورت سنتی، این کار باعث ایجاد عمده ضایعات در کشمش می شود، که بعد از چند
مرحله جداسازی آن به این قس
فواید کشمش و مویز
مویز و کشمش از گروه خوراکی‌های با طبع گرم است که مصرف روزانه و مرتب آن می‌تواند به تقویت حافظه هم کمک کند. مزایا و فواید دیگر آن را در ادامه مطلب بخوانید.

واقعیت این است خوراکی های با طبع گرم به علت مغذی بودن، ضعف و ناتوانی اعضای بدن همچون قلب، کبد، مغز و سیستم تناسلی را تامین می کند و با احیای نیرو، اثر بخشی خود را در افراد با مزاج متعادل و گرم بهتر از افراد سردمزاج نشان می دهد. اما سوال اینجاست کشمش مقوی تر است یا مویز؟ چگو
فروش کشمش پلویی با بسته بندی های مختلف جهت صادرات یا عرضه در بازار داخل کشور.
کشمش
پلویی در رنگ‌های متفاوت و به رو‌ش‌های متنوع تولید و به دست مصرف کننده
می‌رسد. کشمش سومین محصول غیر نفتی صادراتی ایران است و در جهان رتبه خوبی
در زمینه صادرات کشمش پلویی و دیگر انواع کشمش دارد. کشمش در غذا‌های
ایرانی پراستفاده است و ترکیب آن با نخودچی برای بعضی از افراد یادآور
خاطرات مدرسه است.
کشمش پلویی قرمز
وقتی که انگور را از درخت چیده می شود آ
فواید کشمش و مویز

مویز و کشمش از گروه خوراکی‌های با طبع گرم است که
مصرف روزانه و مرتب آن می‌تواند به تقویت حافظه هم کمک کند. مزایا و فواید
دیگر آن را در ادامه مطلب بخوانید.

واقعیت این است خوراکی های با
طبع گرم به علت مغذی بودن، ضعف و ناتوانی اعضای بدن همچون قلب، کبد، مغز و
سیستم تناسلی را تامین می کند و با احیای نیرو، اثر بخ
مواد لازم برای تهیه شیر برنج کشمش

600 میلی لیترشیر85 گرم کشمش85گرم برنجشیربرنج طرز تهیه شیر برنج کشمش :
1- شیر برنج یکی از دسرهای مدرن و خوشمزه است که میتوانید برای صبحانه و یا میان وعده آن را میل نمایید .
2- برای درست کردن این دسر بهتر است برنج را از شب قبل خوب شسته و بگذارید خیس بماند .
3- برنج خیس خورده را به همراه شیر در قابلمه ای ریخته و روی شعله گاز قرار دهید تا برنج پخته شود .
4 - زمانی که برنج شروع به جوشیدن کرد ، کشمش را اضافه کرده و بگذارید تا
یا چند وقته دیگه شکلات دوست ندارم، یا خیلی وقته که یه شکلات درست و حسابی نخوردم...
یا بی کیفیت شدن یا بی مزه. یا زیادی تلخ، یا زیادی شیرین...
جی یه بسته شکلات برام آورده بود از این خارجیا.. با اشتیاق باز کردم ولی از اونایی بود که خیلی شیرین بود... ولی بازم میشد یه کاریش کرد تا اینکه دیدم توش کشمش ریختن! :(
ادامه مطلب
کشمش پلو مجلسی را می‌توان به صورت ساده درست کرد و در کنار آن مرغ سرخ شده قرار داد یا گوشت مرغ را پس از آبپز کردن، به صورت ریش ریش درآورد و همراه با مخلوط کشمش، لابه لای برنج آبکش گذاشت. این غذا مناسب ذائقه افراد علاقه‌مند به غذاهای شیرین است.
پلوی مخلوط در انواع مختلفی همچون مانی پلو، مرصع پلو، شیرین پلو و ... وجود دارد و هر یک به منطقه‌ای از کشور ایران منسوب هستند. کشمش پلو نیز یکی از انواع پلو مخلوط است که از ترکیب برنج آبکش با کشمش درست می
۲۱تیر

خواص کشمش و انواع آن
کشمش‏ ها انگورهای دانه ‏دار یا بدون دانه‏ ای هستند که توسط نور خورشید خشک می‏شوند و دارای ۱۶ درصد رطوبت هستند. مصرف کشمش به مراتب اثرات بسیار مفیدی در مقایسه با سایر مواد شیرینی مصنوعی (از جمله آب نبات) برای کودکان دارد. کشمش‏ های خشک شده در رنگ‏های سیاه،قهوه ای، طلایی و سبز وجود دارند. از آنها می‏توان هم به صورت خام و هم به شکل اضافه کردن به غذا استفاده کرد. از این میوه‏ های خشک شده به عنوان تزئین بر روی کیک ن
هنرمندا طبع لطیفی دارن, شارلاتانام اونارو شناختن, به راحتی میتونن تحریکشون کنن و اشکشونو در بیارن!از شون براطوماراشون امضا بگیرن.
اینا با یه کشمش گرمیشون میکنه و با یه برنج سردیشون.
ونیز, توی اینا معتادم زیاده, چون بخاطر طبع لطیفشون, در برابر دنیای جدی, به شدت آسیب پذیرن.
با اینا از منطق و واقعیتم صحبت نکن, چون توی فضای دیگه ای ین و اتفاقاً میگن تو نمی فهمی.
حالا:
آدمای دیگه اینارُ ممکنه با آدمای کلاه بردار, دو رو, نرخ روز خور و شارلاتان یکی بگیر
کشمش را شاید بتوان از آن دسته موادی نامیده که ما ایرانی ها خیلی به آن علاقه داریم و از آن در هر جایی استفاده میکنیم. از غذا هایی مثل عدس پلو و کشمش پلو گرفته تا شیرینی های متنوعی مانند شیرینی کشمشی و انواع کیک هایمان. حتی سر میزمان در کنار چای, یا با نخودچی در برخی اعیاد, همه جا کشمش مصرف میکنیم.
این مصرف بالای کشمش به دلیل قدمت بالای آن در ایران است که به حدود 3 هزار سال قبل باز میگردد زمانی که برای افزایش عمر انگورهایمان آنها را در آفتاب خشک میک
کشمش را شاید بتوان از آن دسته موادی نامیده که ما ایرانی ها خیلی به آن علاقه داریم و از آن در هر جایی استفاده میکنیم. از غذا هایی مثل عدس پلو و کشمش پلو گرفته تا شیرینی های متنوعی مانند شیرینی کشمشی و انواع کیک هایمان. حتی سر میزمان در کنار چای, یا با نخودچی در برخی اعیاد, همه جا کشمش مصرف میکنیم.
این مصرف بالای کشمش به دلیل قدمت بالای آن در ایران است که به حدود 3 هزار سال قبل باز میگردد زمانی که برای افزایش عمر انگورهایمان آنها را در آفتاب خشک میک
انسان چو فرو ریزد در پیش خدا خیزداین هوش فرو سوزد آن هوش به پا خیزد
درویش خدا بودم از دست خدا دادماز دست خدا می‌ده تا نور و نوا خیزد
من عشق روا کردم تا خویش رها باشدچون خویش رها باشد بنگر که چه‌ها خیزد
من امر نمی‌دانم من نهی نمی‌دانممعروف نمی‌خوانم منکر که سوا خیزد
آزادم و سرمست‌ام با جام تو در دستمپیمان تو چون بستم پیمانه ز جا خیزد
این مستی کشمش نیست هرچند که کشمش خوشاین مستی چشم توست کز حدْقه به نا خیزد
هم باد هم آتش باش، هم تیر هم آرش باش
مادر، سفره ی ساده ی ناهار را چید و پسرش را صدا زد: پسرم! بیا ناهارت را بخور.- باشد مامان، این آخری را هم که حل کنم، آمده ام.مادر، دست به غذا نمی برد. در لیوان ها آب ریخت. بعد از چند دقیقه، پسر آمد و نشست. چشمش به دیگ غذا افتاد که تنها برنج بود و کشمش. حرصش گرفت. مادر، معنی نگاه غیض آلود پسر را فهمید، اما به روی خود نیاورد. سپس، بشقاب غذای پسر را داد دست او:- بیا عزیزم.پسر آن را گرفت ولی چیزی نگفت؛ فقط چند ثانیه به سادگی آن خیره شد: نه ماستی، نه خورشتی، ت
آب دوغ خیار (Abdoogh Khiar)  به عنوان یک غذای محبوب در فصل گرما، یکی از سالم‌ترین غذاها است که می‌تواند فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز شما را تامین کند. نعناع و ریحان در آن ضد نفخ و ضد سوزش معده هستند. ترخون آن معطر و اشتها آور است، خیار موجود در آن دارای ویتامین C است و عطش را فرو می‌نشاند.

مواد لازم 
ماست 200 گرم
خیار خرد شده 2 عدد 
گردو خرد شده 100 گرم
گل محمدی خشک 
دوغ 
کشمش 50 گرم
سبزی معطر خشک دو قاشق غذا خوری
آب به مقدار لازم
طرز تهیه آب د

خشکبار به محصولاتی گفته می شود که برای افزایش مدت زمان نگهداری آن ها طی فرآیندهای خاصی خشک می شوند. این خشک کردن علاوه بر افزایش زمان ماندگاری آن ها مزایای فراوانی را برای این محصولات به همراه دارد و این علت خواص خشکبار است. برخی از مزیت های خشکبار جلوگیری از خرابی و فساد آن ها، بسته بندی راحت تر به دلیل پایین آمدن وزن و حجم محصول و در نهایت انتقال و جابجایی راحت تر این محصولات است. قیمت خشکبار در فروشگاه اینترنتی برادران حسینی بسیار مناسب
یه برگه برداشتم غذاهایی که این چند روز درست کردم بنویسم. مامان خانم گفت چکار میکنی؟ 
گفتم دارم غذاهایی که میتونم برای رفع گرسنگی درست کنم مینویسم شنبه شام مونده بودم چی درست کنم هیچی به ذهنم نرسید پلو پختم با چند تا کشمش خوردم.
الان هی یاد میاره بهم میخنده.
مواد لازم:برای 4 نفر.
برنج:4 پیمانه/ران و سینه مرغ :800 گرم/روغن :4 قاشق غذاخوری.
نمک و فلفل: به میزان لازم/کشمش ریز پلوی:یک دوم پیمانه/خلال پرتقال یا نارنج:یک دوم پیمانه.
خلال پسته:1 بسته/خلال بادام: 1 بسته/زعفران :یک دوم قاشق چایخوری.
طرز تهیه:
مرغ را بعد از پاک کردن و شستن با 1 قاشق کرفس،2 عدد هویج و 1 عدد پیاز
و کمی نمک اپز کرده و خرد می کنیم. خلال پوست پرتقال یا نارنج را تلخی گرفته
و با یک چهارم پیمانه شکر و کمی اب می جوشانیم تا شیرین شود. زرشک را با مقد
بیسکویت رژیمی علاوه بر سالم و رژیمی بودن، بسیار ساده و آسان تهیه می‌شود.

بیسکویت رژیمی در واقع تقلیدی از کوکی شکلاتی است که طرفداران زیادی دارد. در این دستور به‌جای گردو و کشمش می‌توان از شکلات چیپسی استفاده کرد. اما در این حالت دیگر رژیمی نیست.
بیسکویت رژیمی سالم و کم کالری است و می‌توانید در طول روز چند عدد از آن میل کنید و نگران اضافه وزن نباشید.
مواد لازم: 
موز: ۲ عدد
جو پرک: یک پیمانه
کشمش: 2 قاشق غذاخوری
گردو: 2 قاشق غذاخوری
دارچین: نص
به نام خدا
در منابع طب سنتی ایران آبگوشت مفید برای مبتلابان به پوکی
استخوان و درد مفاصل آمده است.
روش تهیه:
یک استکان نخود را شب تا صبح در آب جوش بخیسانید.
روز بعد آب
آن را بریزید و با گوشت ماهیچه گوسفند جوان، کمی نمک، یک عدد پیاز کوچک و
یک عدد سیر به‌ همراه 200 گرم کلم سنگ (قنبید) که به‌ صورت نگینی خرد شده روی
حرارت ملایم بگذارید تا به‌ مدت 4 تا 6 ساعت اجزایش به‌طور کامل پخته و نرم
شود.
سپس محتویات آبگوشت را بکوبید و با نان سنگک برشته می‌توا
مواد لازم عدس پلو :
عدس : 1 پیمانه
گوشت چرخ کرده : 400 گرم
برنج : 3 پیمالنه
پیاز داغ : 5 ق غ
کشمش : 1 پیمانه
پیاز رنده شده : 1 عدد
کره : 1 ق غ
نمک ، فلفل و زرد چوبه : به میزان لازم
پودر دارچین : 1 ق چ
زعفران ساییده : 1 ق چ
پودر تخم گشنیر و زیره سبز : از هر کدام نصف قاشق چایخوری

ادامه مطلب
مواد لازم عدس پلو : عدس : 1 پیمانهگوشت چرخ کرده : 400 گرمبرنج : 3 پیمالنهپیاز داغ : 5 ق غکشمش : 1 پیمانهپیاز رنده شده : 1 عددکره : 1 ق غنمک ، فلفل و زرد چوبه : به میزان لازمپودر دارچین : 1 ق چزعفران ساییده : 1 ق چپودر تخم گشنیر و زیره سبز : از هر کدام نصف قاشق چایخوری 

ادامه مطلب
تصمیم دارم در آینده هم که قطعا خونه ی بزرگتر و با امکانات تری میگیرم و احتمالا مهمون ها ی بیشتری دعوت میکنم همینقدر ساده و راحت برگزار کنم پذیرایی هام رو! 
حدس میزنین هلناز برای نهار مهمونش امروز چی تدارک دیده بود ؟؟؟ 
بعله 
آبدوغ خیار !!!! 
مواد لازم : 
خیار 
ماست
آب 
کمی دوغ ترش 
نمک 
فلفل 
گل محمدی 
پونه 
نعنا 
گردو 
کشمش 
نان سنگک تست شده ی خشک شده ! 
بعله ...
شما همه رو با هم مخلوط میکنین از شب قبل ، میذارین یخچال و ظهر که همزمان با مهمونتون م

مواد لازم برای آجیل پلو مخصوصگردو ، بادام ، فندق ، بادام هندی و پسته : از هر کدام 100 گرمپیاز خلال و سرخ شده:پنج عددبرنج:یک کیلوگرممرغ یا گوشت:یک کیلوگرمروغن مایع  ،نمک و زعفران: به میزان لازمکشمش :100 گرمکره :100 گرم

ادامه مطلب
مواد لازم عدس پلو
عدس : 1 پیمانه
گوشت چرخ کرده : 400 گرم
برنج : 3 پیمالنه
پیاز داغ : 5 ق غ
کشمش : 1 پیمانه
پیاز رنده شده : 1 عدد
کره : 1 ق غ
نمک ، فلفل و زرد چوبه : به میزان لازم
پودر دارچین : 1 ق چ
زعفران ساییده : 1 ق چ
پودر تخم گشنیر و زیره سبز : از هر کدام نصف قاشق چایخوری

ادامه مطلب
بررسی خواص کشمش سیاه
میوه ها از جمله بهترین و مفید ترین خوراکی ها برای سلامتی بدن انسان هستند که می توانند از بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری ها جلوگیری کنند. میوه های مفیدی در طبیعت موجود است که میوه انگور یکی از بهترین هاست.

شاید انتخاب یک میوه مفید از بین تمام میوه ها کار ساده ای نباشد. ولی میوه هایی مانند انار و یا سیب و همچنین  انگور از جمله بهترین میوه ها برای سلامتی بدن انسان است. میوه ای همانند انگور در مراحل مختلف مورد استفاده قرار می
این دهستان در زمانهای قدیم به علت وجود نهرهای زیاد یکی از زیباترین روستاهای شهرستان به شمار می رفت و به علت پرآبی در این روستا ، تاکستانهای بسیاری وجود داشت که این امر باعث گردیده بود نهرخلج را به نام تاکستان فریدن نیز بشناسند. البته مردم روستاهای اطراف به وسیله ی چارپایان خود در زمان برداشت انگور در این روستا حاضر می شدند و انگور زمستانی خود را نیز تامین می کردند که انگور را به کشمش یا غوره نیز مبدل می ساختند.
ادامه مطلب
چشم‌هایش از شوق برق می‌زد :
- ما در آن سال‌ها چینی‌آلات از روسیه می‌آوردیم . چینی‌آلات و برنج‌آلات . نفت هم می‌آوردیم ‌. در مملکت ما هنوز نفت یافت نشده بود . از این طرف کشمش و بادام می‌بردیم ، از آن طرف اینجور اجناس می‌آوردیم . پارچه هم می‌آوردیم . قافله‌ها همیشه در راه بودند . راه آزاد بود . بعد که آنجا بلشویکی شد مرزها را بستند . خوب ، خوب خاطر جمع . خاطر جمع . حالا چای را درست می‌کنم .
پیرخالو میان حرف‌هایش بیخ دیوارِ سکو ، کنار اجاق نشست و
مواد اولیه :برای 4 نفربرنج                                      4پیمانهمرغ                                      1قعطه (سینه)کشمش                                3قاشق سوپخوری (پلویی)زرشک                                   2قاشق سوپخوریخلال بادام                              2قاشق سوپخوریخلال پسته                             2قاشق سوپخوریپوست پرتقال                          3قاشق سوپخوری (خلال)پیاز                                      2عددزعفران                                   نصف قاشق چا
مواد مورد نیاز جهت درست کردن مرصع پلو
مرغ کامل :  1 عدد
پیاز :  2 عدد متوسط
زعفران :   1/3 ق چ
مغز گرد :  1/2 لیوان
خلال پسته :  1/2 لیوان 
خلال بادام :   1/2 لیوان
 خلال پوست پرتغال  یا نارنج :   1/3 لیوان
 کشمش :  1 لیوان 
زرشک :  1 لیوان
زردچوبه :  1/2 ق چ
نمک :  به میزان لازم
شکر  در صورت نیاز:به میزان لازم

طرز تهیه مرصع پلو خوشمزه و جا افتاده
 ابتدا  برنج را بشویید و با کمی نمک و آب چند ساعت خیس کنید.
 سپس موادی نظیر (مرغ ،خلال پرتقال ، زرشک و کشمش ) را ک
چند روز پیش م . ع داشت میگفت دیگه وبلاگ ها هم نویسنده ها و هم ویزیتورهاش رو از دست داده . آخرین باری که سراغ از چوپیا گرفتم چند ماه پیش بود ، که دیدم رمز دار شده ...
دیگه بی خیال شده بودم 
امشب نمیدونم چی شد یادش افتادم و در کمال تعجب و ناباوری برگشته بود . 
چوپیا برای من خیلی خیلی خاصه . مهر 95 که در افسردگی پسا کنکور بودم چوپیا رو پیدا کردم . وسط این کویر خشک چوپیا از بارون های شمال کشور می نوشت . از زندگی می نوشت و من مشتاق بودم برای خوندن نوشته هاش و
امروز شیرینی واسه عید پختم و بعد از روزها خسته شدم! چون مدتیه پروژه انجام نمیدم و همه رو انداختم واسه بعد عید. دو مدل شیرینی و کوکی کشمش و گردو پختم. خوب شدن اما پهن ! 
امروز یاد یکی از خاطرات بچگیم افتادم. با خواهرم از دیوار باغ میپریدیم بیرون و از در میومدین تو و بعد بین علفا توی مخفیگاهی که ساخته بودیم قایم میشدیم . یعنی مثلا ما دزدیم! بعد یهو دو تا پلیس اومدن تو باغ پیش بابام. فک کردیم که اونا تصور کردن ما دزدیم و واسه همین اومدن! ما هم قایم شدی
دیشب حضرت حافظ گفت:« ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش ... بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش» 
دیوان رو بستم. نذاشتم حرفش تموم بشه که من اگه می‌خواستم اینو بشنوم، سراغ حافظ نمی‌رفتم. بهش گفتم اینو باید میاوردی جلوی چشم من: «بیا ای طایر دولت! بیاور مژده‌ی وصلی»
اشتباه نکنید؛ نه عاشق شدم و نه دلم برای مامانم اینا تنگ شده :)) فقط شونه‌هام درد گرفته از سنگینی باری که سال‌هاست به دوش می‌کشمش و دردی که قلبم رو مچاله کرده. دوست نداشتم این‌جا،

مواد اولیه : برای 6 نفربادمجان 1کیلوسبزی 5قاشق غذاخوری (شامل نعنا،جعفری و پونه خرد شده)گردو 5قاشق غذاخوری (ساییده شده)کشمش 3قاشق غذاخوریسیر 3حبهپیاز 1عددنمک به میزان لازمفلفل به میزان لازمگلپر به میزان لازمزردچوبه به میزان لازمرب انار 2قاشق غذاخوری
ادامه مطلب
نکات پخت پلو عدس
۱)برای خوشمزه تر شدن عدس پلو از زعفران آبکرده در برنج استفاده کنید.۲)اگر دوست دارید به موادتان خرما و کشمش هم اضافه کنید.۳)حواستان باشد عدسها زیاد نپزند چون ممکن است بعد از دم کشیدن برنج له شوند.۴)روی برنج موقع دم انداختن حتما آب روغن بدهید.۵)اگر داخل پلو ادویه پلو بریزیم،رنگ پلو تیره میشود.به این خاطر من ادویه را بعد از پخت روی پلو میپاشم.۶)در پخت پلوهای مخلوط برنج را کمی زنده تر برمیداریم

ادامه مطلب
مواد لازم برای مانی پلوبرنج 3 لیوانزعفران دم کرده به مقدار لازملپه یک لیوانکشمش پلویی 250 گرمزرشک 75 گرمگوشت گوسفند یا فیله گوساله 300 گرم (خرد شود)رشته پلویی 200 گرمپیاز داغ 2 تا 3 قاشق غذاخورینمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازمزیره سیاه یک قاشق چای خوری (به دلخواه)روغن به مقدار لازم
ادامه مطلب
توت خشک چه خاصیت هایی دارد ؟ 
میوه ، برگ ، شیره و پوست شاخه های تازه درخت توت در تغذیه و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین توت سفید را به صورت تازه مصرف می کنند و برای مصارف زمستان آن را خشک می کنند و مانند کشمش مصرف می کنند . 
پیشگیری از انواع سرطان
توت ها منبع خوبی از فیتو نوترینتی به نام رزوراترول « resveratrol » هستند که در انگور نیز یافت می شود ، با کمک این ماده غذایی گیاهی می توان علاوه بر پیشگیری از بروز سرطان با سلول های سرطانی نیز مبار
قسمت اول را بخوان قسمت 106
بقالی بوی نم می داد و کمی تاریک بود، گونی های نخی، نخود و عدس و برنج کنار هم چیده شده بودند و از سقف چوبی بقالی که من را به یاد خانه ای که قرار بود جهانگیر در آن زندگی کند، انداخت، بته های سیر و شاخه های خرما آویزان بود، سبدهای چوبی کوچکی پر بود از تخم مرغ، کیسه هایی از چایی و قند هم کنار هم چیده شده بودند ومرد پشت یک میز چوبی کوچک نشسته بود، گلیم فرشی کوچک روی میز پهن بود، چرتکه ای که در بقالی همزه در ده دیده بودم، گوشه
مواد مورد نیاز جهت تهیه عدس پلو

برنج :3 پیمانه
عدس :یک و نیم پیمانه
گوشت چرخ کرده :300 گرم
پیاز داغ نگینی خرد شده:5 ق غ
کشمش پلویی :1 پیمانه
خرما :200 گرم
دارچین:2 قاشق غ
نمک ، روغن و زعفران آب کرده :به میزان لازم

ادامه مطلب
رمز و راز تهیه ترشی های خوشمزه
ترشی یکی از مخلفات خوشمزه و دلخواه برای انواع غذاهای ما ایرانیان است. اگر می خواهید ترشی های خوشمزه درست کنید این مطلب را از دست ندهید.
خلوص سرکه
سرکه ترشی باید خوب و خالص باشد، بهترین نوع آن سرکه ای است که از انگور، کشمش و سیب تهیه شود.
جوشاندن سرکه
چون یکی از دلایل کپک زدن ترشی ها، ناخالص بودن ترشی هاست، بنابراین بهتر است سرکه را قبل از استفاده به مدت چند دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن استفاده کنید.

ادامه مطلب
یکی از مهمترین فواید عسل این است که اگر مادران ۳ ساعت قبل از خواب، عسل و یا کشمش بخورند و سپس به نوزاد خود شیر دهند نوزاد هنگام شب، با آرامش خاطر بخواب می رود. علاوه بر این عسل حاوی خواص زیر میباشد.
یک شیرین کننده سالم است.
از سرطان و بیماری قلبی جلوگیری می‌کند.
می‌تواند کولیت، نشانه های سرماخوردگی و گلودرد را درمان کند.
حاوی آهن و مقدار کمی کلسیم، اسید فولیک، ویتامین C و B است.
عسل محلی حتی می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی مادر کمک کند.
برای درما
سلام خدمت دوستان و همراهانگروه جهادی انصارالمهدی عج
بنا به فرمایش ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای که فرمودند:این مراسم (اربعین) را هر چه میتوانید و هر چه میتوانیم، باید پُربارتر و معنوی‌تر کنیم...در راستای هر چه با شکوه تر کردن مراسم اربعین حسینی و کمک به مواکبدر حال جمع آوری اقلام مورد نیاز مواکب می باشدافرادی که تمایل به کمک نقدی و یا غیر نقدی دارند با شماره های زیر ارتباط برقرار نمایند0939941194409154470534اقلام مایحتاج طبق
مواد مورد نیاز جهت تهیه عدس پلو

برنج :3 پیمانه
عدس :یک و نیم پیمانه
گوشت چرخ کرده :300 گرم
پیاز داغ نگینی خرد شده:5 ق غ
کشمش پلویی :1 پیمانه
خرما :200 گرم
دارچین:2 قاشق غ
نمک ، روغن و زعفران آب کرده :به میزان لازم

ادامه مطلب
مواد مورد نیاز جهت درست کردن مرصع پلو
مرغ کامل :  1 عدد
پیاز :  2 عدد متوسط
زعفران :   1/3 ق چ
مغز گرد :  1/2 لیوان
خلال پسته :  1/2 لیوان 
خلال بادام:   1/2 لیوان
 خلال پوست پرتقال یا نارنج :   1/3 لیوان
 کشمش :  1 لیوان 
زرشک :  1 لیوان
زردچوبه :  1/2 ق چ
نمک :  به میزان لازم
شکر  در صورت نیاز:به میزان لازم

ادامه مطلب
مواد لازم برای مانی پلوبرنج 3 لیوانزعفران دم کرده به مقدار لازملپه یک لیوانکشمش پلویی 250 گرمزرشک 75 گرمگوشت گوسفند یا فیله گوساله 300 گرم (خرد شود)رشته پلویی 200 گرمپیاز داغ 2 تا 3 قاشق غذاخورینمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازمزیره سیاه یک قاشق چای خوری (به دلخواه)روغن به مقدار لازم
با  همه چی همراه باشید
ادامه مطلب
شیربرنج، یکی از رایج ترین دسرهاییست که در ماه رمضان، سر سفره های افطار دیده میشه. شیربرنج رو به روش های مختلفی طبخ میکنن. شیربرنجی که میخوام طرز تهیه اش رو براتون بذارم یک شیربرنج مکزیکی است که به صورت سرد سرو میشه. اگه شیربرنج دوست دارید و یا اهل تجربه کردن دسرهای جدید هستید، این دسر خوشمزه رو درست کنید و از طعم لذیذش لذت ببرید

مواد لازم
برنج 1 پیمانه
شیر 7 پیمانه
شیر عسلی نصف قوطی
چوب دارچین 4 عدد
هویج 1 عدد
وانیل نصف قاشق چای خوری
خامه (دلخو

گاهی اوقات حتی صحبت کردن درباره برخی غذاها هوس انگیز است، آش هم از این دست غذاهاست که حرف زدن درباره آن یا حتی دیدن عکسی از آن، آب از لب و لوچه آدم سرازیر می‌کند.
به گزارش پزشکین به نقل از ایسنا، منطقه همدان، مردم همدان نیز بدجور آش خورند و تا دلتان بخواهد انواع و اقسام آش‌های محلی و سنتی را با بلغور(پتله)، چغندر، زردک، سبزیجات کوهی و محلی، برگ شلغم، قیسی، برگ آلو، برگ زردآلو، شیره، ترشی انگور، باقالا، کدو، گندم، برنج، حبوبات، رشته سوپی
مواد اولیه :برای 4 نفربرنج                                      4پیمانهمرغ                                      1قعطه (سینه)کشمش                                3قاشق سوپخوری (پلویی)زرشک                                   2قاشق سوپخوریخلال بادام                              2قاشق سوپخوریخلال پسته                             2قاشق سوپخوریپوست پرتقال                          3قاشق سوپخوری (خلال)پیاز                                      2عددزعفران                                   نصف قاشق چا

مواد لازم برای 4 نفر: بادمجان بزرگ 2 عدد (هرکدام 500 گرم) ، اسپری روغن زیتون و یا روغن زیتون برای سرخ کردن، برگ ریحان خرد شده 2 قاشق غذاخوری، کشمش بی دانه 2 قاشق غذاخوری (به اختیار درصورت علاقه مند بودن به مزه شیرین) ، خلال بادام 2 قاشق غذاخوری، پنیر پیتزا 250 گرم، پنیر پارمسان یا صبحانه 2 قاشق غذاخوری، پودر سوخاری تازه یک چهارم فنجان، زرده تخم مرغ یک عدد، سس پاستا یا کنسرو گوجه همراه با کمی نمک و سیر 500 گرم ، لوبیا سبز و بروکلی برای سرو.
ادامه مطلب
رمز و راز تهیه ترشی های خوشمزه
ترشی یکی از مخلفات خوشمزه و دلخواه برای انواع غذاهای ما ایرانیان است. اگر می خواهید ترشی های خوشمزه درست کنید این مطلب را از دست ندهید.
خلوص سرکه
سرکه ترشی باید خوب و خالص باشد، بهترین نوع آن سرکه ای است که از انگور، کشمش و سیب تهیه شود.
جوشاندن سرکه
چون یکی از دلایل کپک زدن ترشی ها، ناخالص بودن ترشی هاست، بنابراین بهتر است سرکه را قبل از استفاده به مدت چند دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن استفاده کنید.
در دستپخت ناب

به زور تونستم مطلب قبلی این آموزش رو تو وبلاگم پیدا کنم :)

کبه :

مواد لازم: 
۱) برنج شکسته یا نیم دانه  ۲لیوان (۲ پیمانه)
۲)گوشت چرخ کرده
 ۳)کشمش پلویی یا زرشک
 ۴) آب ۵ لیوان (۵ پیمانه)
 ۵)پیاز
  ۶)نمک
    ۷)زرد چوبه
  ۸)در صورت دلخواه پودر فلفل
  ۹) روغن 
 ۱۰) تخم مرغ

طرز تهیه : 
  گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز سرخ می نماییم سپس ادویه ، نمک و زرد چوبه را به آن اضافه می نماییم! و سپس کشمش را شسته و داخل گوشت می ریزیم و مقداری تفت میدهی
طرز تهیه ته چین گوشتمواد لازم برای ته چین گوشت
گوشت گوسفندی:به اندازه لازم
برنج:4پیمانه
پیاز ریز خورد شده:1 عدد متوسط
کشمش:به دلخواه
مواد لازم برای ادویه:گرد غوره 2قاشق
پودر زیره سبز:1قاشق
زرد چوبه:نصف قاشق
نمک و فلفل:به میزان لازم
سماغ:نصف قاشق
پودر پیاز:نصف قاشق

ته چین گوشت
ادامه مطلب
یکی از دلایل اصلی سرد مزاجی، کرختی و بی انگیزگی جنسی در آقایان، مصرف زیاد غذاهای دارای طبع سرد است.برای رفع این حالت از خوردن این غذاها پرهیز کنید: کاهو، هندوانه، خیار، لیمو، رازیانه، گشنیز، آبغوره، ماست و دوغ. غذاهایی که برای شما مفید است: موز، نارگیل، خرمالو، آب هویج، پلو کشمش، شوید پلو، عسل، تخم مرغ آب پز، کره و روغن حیوانیهمچنین، ترکیب زیره سیاه و دارچین به میزان مساوی و دم کردن آن مثل چای، یک نوشیدنی مفید برای رفع سردمزاجی ناشی از خورد
نارمه فِنی بِشکِن، جیف دَکون مَمیجگومبه یک رو بوش،یا کَجِک یا هویج ترجمه فارسینمی‌گویم بینی دیگران را بشکن و در جیبش کشمش بریزمی‌گویم دورو نباش یا زورگو باش یا مهربان باش شگرد چماق و هویج : یعنی گاهی با چماق طرف را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و گاهی به او هویج می‌دهد و محبت می‌کند. 
دوستعلی علیخانی  

دیشب حضرت حافظ گفت:« ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش ... بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش» 
دیوان رو بستم. نذاشتم حرفش تموم بشه که من اگه می‌خواستم اینو بشنوم، سراغ حافظ نمی‌رفتم. بهش گفتم اینو باید میاوردی جلوی چشم من: «بیا ای طایر دولت! بیاور مژده‌ی وصلی»
اشتباه نکنید؛ نه عاشق شدم و نه دلم برای مامانم اینا تنگ شده :)) فقط شونه‌هام درد گرفته از سنگینی باری که سال‌هاست به دوش می‌کشمش و دردی که قلبم رو مچاله کرده. دوست نداشتم این‌جا،
قسمت اول را بخوان قسمت 105
یکی دوساعتی سرپا ایستادیم تا ماشین را از دور دیدیم و بچه ها ذوق زده برای آن دست تکان دادند و بالا و پایین می پریدند.
کامیون، جلویی پایمان ترمز کرد. از پایین فقط سرهای زنان و مردان پبدا بود. به سمت عقب کامیون رفتیم، که درهای آن را مسافران باز کردند و نردبام کوچک را پای آن گذاشتند و ما سوار شدیم. همگی به هم دیگر چسبیده بودیم. هر تکانی که ماشین می خورد، همه ی آدم ها روی هم می ریختند. در میان مسافران بز،گوسفند، مرغ و... هم بود
شیربرنج، یکی از رایج ترین دسرهاییست که در ماه رمضان، سر سفره های افطار دیده میشه. شیربرنج رو به روش های مختلفی طبخ میکنن. شیربرنجی که میخوام طرز تهیه اش رو براتون بذارم یک شیربرنج مکزیکی است که به صورت سرد سرو میشه. اگه شیربرنج دوست دارید و یا اهل تجربه کردن دسرهای جدید هستید، این دسر خوشمزه رو درست کنید و از طعم لذیذش لذت ببرید

مواد لازم
برنج 1 پیمانه
شیر 7 پیمانه
شیر عسلی نصف قوطی
چوب دارچین 4 عدد
هویج 1 عدد
وانیل نصف قاشق چای خوری
خامه (دلخو
بسیاری از پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که در وعده‌ شام، غذاهای سبک و کم حجم مصرف کنند تا با دریافت کالری کم به اضافه وزن مبتلا نشوند.
در مطلب زیر طرز تهیه 5 نوع غذای نانی و غیر برنجی آمده است که می‌توانید باکمک آنها شامی دلچسب تهیه کنید.
کبه لبنانی
مواد لازم برای ۴ نفر
۴ پیمانه برنج۵ پیمانه آب۲۰۰ گرم گوشت۴ قاشق غذاخوری جعفری خرد و سرخ شده، کشمش، گردو و خلال بادامنمک، پودر فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه به قدر کافی۳ قاشق غذاخوری پیاز سرخ شده بد
سالم زندگی کردن خیلی گرونه.هم گرون و هم سخت.در نظر بگیر به اندازه ی یه قوطی بزرگ روغن آفتابگردون بخوای از عصاری بگیری حدود 250 تومن میشه.بخوای قند و شکر مصرف نکنی باید کشمش و توت خشک و انجیر مصرف کنی که خشکبار گرونه.حالا گوشت و تخم مرغ و لبنیات تازه خریدن به نسبت آسونه و تفاوت قیمت چندانی نداره.سبزی جات هم تازگی گرون شده آدم نمیتونه راگو بپزه.این وسط اضافه کن که بخوای سبز خرید و زندگی کنی،سرگیجه میگیری.واسه خرید هرچیزی باید بگردی فله شو پیدا کن
کوفته از غذاهای اصیل ایرانی است که انواع گوناگونی دارد.
کوفته بلغور، غذایی مفید و مقوی است که مناسب گیاه‌خواران و افرادی است که رژیم لاغری دارند. با اینکه در این کوفته از گوشت استفاده نشده، ولی بسیار لذیذ و خوش‌مزه است. کوفته بلغور را حتماً به‌عنوان یک شام سبک درست کنید. مواد لازم:بلغور گندم: 2 پیمانهآرد: 2 پیمانهآب گرم: 3 پیمانهزیره: یک قاشق غذاخوریزردچوبه: یک قاشق چای‌خوریپودر پاپریکا: یک قاشق چای‌خورینمک و فلفل به میزان لازمرب گوجه‌فرن
دوشو چیست؟
دوشو در زبان محلی نام دیگر شیره انگور است. به همین خاطر ما این نام را برای برند خود برگزیدیم. دوشو را دوشاب هم می گویند.
وبلاگ دوشو؛ همه چیز درباره انگور و مشتقات آن
ما در وبسایت مان، همواره مطالبی خواندنی درباره محصولات مشتق از انگور را منتشر می کنیم. از خواص ها می گوییم، دستور پخت کیک و شیرینی و حلوا را در اختیارتان می دهیم و از انواع انگورها و وضعیت این صنعت در کشورمان حرف می زنیم. 
فروشگاه؛ انگور، مویز، کشمش و شیره انگور، هسته ا
چند روز پیش که عزیز و بابابزرگ از مشهد به سلامت رسیدند تهران، به همه ی بچه ها و نوه ها یه بسته نخود و کشمش و نبات دادند ولی به خونواده ی ما دو تا از این بسته ها + یه سری لباس + دوتا جوراب واسه من دادند(بله درسته همه با هم برابرند ولی عزیز دردونه هایی مثل من برابرترند! (علت این امر از روی لیست تماس مامان بزرگم کاملا واضح هست  اینکه مجموع تعداد و زمان تماس های سه تا نوه و دو تا از بچه هاشون به اندازه ی تماس های من با مامان بزرگ و بابابزرگ نمیرسید(فکر ک
برو می درکش و پرسش بسوزانکه آدم می‌کند این جام یزدان
تو حیوانی کنی، حیوان به از توسگان جمله سر از انسانِ حیوان
عرق گیرد ز کشمش مرد عاشقچنان آبی که رقصاند خُم جان
تو زاهد بنده‌ی خشم و غروریزهی لاف گزاف صبر و ایمان
هزاری صدهزاری صورت از وهمیکی آن و یکی آن و یکی آن
میان چشم‌ها آن یک نجستیکه پیدا می‌کند دل را ز پنهان 
تو خون جستی و خون کردی و آتشو آتش شد جواب چوب قلیان
نه پند از حق شنیدی نی ز باطلتو را گویم: بیفتادی و پایان
سخن دوش از دهان مه چنین
بسیاری از پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که در وعده‌ شام، غذاهای سبک و کم حجم مصرف کنند تا با دریافت کالری کم به اضافه وزن مبتلا نشوند.
در مطلب زیر طرز تهیه 5 نوع غذای نانی و غیر برنجی آمده است که می‌توانید باکمک آنها شامی دلچسب تهیه کنید.
در فودز همراه ما باشید.
کبه لبنانی
مواد لازم برای ۴ نفر
۴ پیمانه برنج۵ پیمانه آب۲۰۰ گرم گوشت۴ قاشق غذاخوری جعفری خرد و سرخ شده، کشمش، گردو و خلال بادامنمک، پودر فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه به قدر کافی۳ قاشق
آیا الکل نجس است ؟ چرا با چیز نجس حرم اهل بیت ، معابر ، عابر بانک ها و ... را ضدعفونی می کنید ؟
مقام معظم رهبری : 
الکلی که نمی دانید از مشروبات مست کننده است و آن با آب مخلوط می شود پاک است و نماز خواندن با آن الکل اشکال ندارد. اما اگر بدانید که از مشروبات مست کننده است حرام است.آیت الله سیستانی : مساله 125 رساله ایشانشراب نجس است و الکل چه مست کننده و چه غیر مست کننده پاک است.الکل چه صنعتی و چه طبی تمام آن پاک است.آیت الله وحید : الکلی که مثلا از خرما
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):بخیل رازهای خودباش و رازی راکه به توسپرده شده است , افشا مکن که افشای راز , خیانت است.امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):هرفردی به همانند خود گرایش دارد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرکس آبروی مؤمنی راحفظ کند, بدون تردیدبهشت براو واجب شود.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):مساجدرانورانی کند, کسی که دوست دارد قبرش تاریک نباشد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):صلوات فرستادن شما برمن باعث روا شدن حاجت های شما است وخدا  را از شما ر
میزان کافی خون در بدن خانم‌ها اهمیت زیادی دارد، چون زنان افزون بر تجربه بارداری، هر ماه قاعدگی همراه با خروج مقداری از خون را از سر می‌گذرانند.
منوی خون‌ساز برای خانم‌ها:
_چغندریک لیوان آب‌چغندر حاوی۱/۱میلی گرم آهن است و به افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون کمک می‌کند.  _جعفری
_کره بادام زمینی بادام زمینی مقدار زیادی آهن دارد که برای بهبود و اصلاح عملکرد گلبول‌های قرمز خون بسیار مفید و ضروری است. دو قاشق کره بادام زمینی ۰،۶ میلی گرم آهن
طرز تهیه نان مخصوص صبحانه و عصرانه
مواد لازم برای تهیه نان مخصوص صبحانه و عصرانه :

زرده تخم مرغ
 ۲ عدد

شکر
۳ قاشق غذاخوری

روغن یا کره
 ۳ قاشق غذاخوری

شیر ولرم
 ۱ پیمانه

خمیر مایه
 ۱ قاشق غذاخوری

آرد سفید
 ۲-۳ پیمانه

نمک
 ۱/۴ قاشق چایخوری

کنجد، کشمش، گردو، سیاه دانه
 به مقدار لازم

طرز تهیه نان مخصوص صبحانه و عصرانه :
شیر ولرم (شیر گرمی که دست را نسوزاند) را با خمیر مایه مخلوط کنید. سپس شکر، روغن یا کره آب شده و یک زرده تخم مرغ را نیز
زرشک پلوبا مرغ شکم پُر :
مرغ شکم پر یکی از غذاهای مجلسی و بسیار پر طرفدار در جهان است که در کشور عزیزمان ایران هم از محبوبیت زیادی برخوردار است. این غذای خوشمزه را با روش ها و مواد متفاوتی می توان طبخ کرد ، در این آموزش یکی از کامل ترین رسپی های مرغ شکم پر را آماده کرده ایم.
مواد لازم برای مرغ شکم پر
مرغ متوسط 1 عدد
پیاز متوسط 3 عدد
سیر 4 حبه
سبزی معطر(گشنیز، جعفری، شنبلیله و پونه) 200 گرم
رب انار 4 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
مغز گردو خر
مواد لازم:
مرغ: ۸ تکه
برنج: ۵ پیمانه
پیاز: یک عدد
کشمش پلویی: ۱۵۰ گرم
زرشک: ۲۰۰ گرم
خلال بادام: ۱۰۰ گرم
خلال پسته: ۱۰۰ گرم
خلال نارنج: نصف پیمانه
هویج: یک عدد
شکر: ۳ قاشق غذاخوری
دارچین: یک قاشق چای‌خوری
پودر هل: یک قاشق چای‌خوری
گلاب: نصف قاشق چای‌خوری
زعفران دم کرده: یک قاشق سوپ‌خوری
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
کره به میزان لازم
آبلیمو به میزان لازم
پودر سیر به میزان لازم
رب گوجه‌فرنگی به میزان لازم

ادامه مطلب
عدس پلو غذایی ایرانی است که می‌توان آن را با گوشت و مرغ یا بدون آن‎ها صرف کرد.

عدس پلو یکی از غذاهای محبوب ایرانی است که به دو صورت ساده و مجلسی طبخ می‌شود. این غذای خوش‌مزه علاوه بر این‎که یک غذای خانگی است، مانند خورشت قیمه به‌عنوان نذری هم در مراسم‌های مذهبی پخته می‌شود.
مواد لازم:
برنج: ۳ پیمانه
عدس: یک پیمانه
گوشت چرخ‌کرده: ۲۰۰ گرم
کشمش پلویی: یک پیمانه
پیاز متوسط: ۲ عدد
زعفران: یک قاشق غذاخوری
کره به میزان لازم
روغن مایع به میزان ل
کشمش پلو از انواع پلو های ایرانی است.
کشمش پلو یکی از غذا های ایرانی است که هم با مرغ و هم با گوشت چرخ کرده یا قلقلی مصرف می‌شود. کشمش پلو گزینه خوبی برای افرادی است که به غذا های شیرین علاقه دارند. در این مطلب طرز تهیه کشمش پلو با مرغ مجلسی آمده است و ترش مزه بودن مرغ و شیرینی کشمش باعث دلچسب تر شدن این غذا می‌شود.
مواد لازم تهیه کشمش پلو با مرغ مجلسی :
برنج: ۴ پیمانه
مرغ: ۴ تکه
کشمش پلویی: ۲ پیمانه
زعفران دم کرده: ۳ قاشق سوپ خوری
روغن: نصف پیمان
معمولاً در مهمانی‌ها و مجالس مرغ شکم پر را با مواد غذایی مختلف تزیین و پر می‌کنند. برای تهی? این غذای خوش‌مزه از مرغ درسته با پوست استفاده می‌شود.
مرغ شکم پر از غذاهای مجلسی و پرطرفداری است که می‌توانید برای پذیرایی در مجالس مختلف آن را درست کنید. معمولاً برای پخت این غذا از فر استفاده می‌شود. در صورتی که فر ندارید، می‌توانید آن را در قابلمه بپزید. البته روش پخت آن در فر و قابلمه کمی با هم متفاوت است.
مواد لازم:
مرغ: یک عدد
مغز گردوی خرد شد
امینی مطرح کرد:
کاشمر قطب صنعت قند و شکر شرق کشور است
رئیس شهرک‌های صنعتی کاشمر با اشاره به وجود ? واحد قند و شکر در این شهرستان گفت: کاشمر به عنوان قطب صنعت قند و شکر شرق کشور مطرح است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، امینی در جلسه حمایت از سرمایه گذاری کاشمر در جمع خبرنگاران گفت: همه ما موظفیم در جهت حمایت از صنایع قدم برداریم.
وی شرکت گیاهان معطر پرند را صادر کننده نمونه کشوری دانست و عنوان کرد: واحد بسته‌بندی کشمش و لبنیات ، واحد تولیدی تر
ماهی فیویج
مواد لازم ماهی فیویج :
ماهی (سفید) 1عدد 100 گرم / 100 کالری
سبزی (شامل گشنیز، نعنا و پونه ساییده شده) 3قاشق غذاخوری نامشخص
سیر 3حبه 100 گرم / 120 کالری
پیاز 1عدد 100 گرم / 5 کالری
گردو (آسیاب شده) 1پیمانه 100 گرم / 688 کالری
کشمش 1پیمانه 100 گرم / 272 کالری
نمک به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه فرنگی به میزان لازم 100 گرم / 76 کالری

ادامه مطلب
قابلی پلو یکی از غذاهای معروف افغانستان است که طعمی شیرین دارد.

کابلی پلو یا قابُلی پَلَو یکی از یکی از پلوهای معروف در افغانستان است. این پلو در کشور‌های ایران و ازبکستان هم درست می‌شود. در تهیۀ قابلی پلو که پرطرفدارترین غذا در شهر مزارشریف است، از برنج، گوشت گوسفند، هویج، کشمش، خلال پسته و بادام استفاده می‌شود. اصالت این غذای بسیار خوش‌رنگ و بو به شمال کشور افعانستان برمی‌گردد. اگر به غذا‌های شیرین علاقه داشته باشید، حتماً از خور
شاید به نظر عجیب برسد ولی شیره ی انگور ملایر از بهترین و با کیفیت ترین در نوع خودش می باشد.این محصول شیرین و عسلی دارای خواصی است که در طب سنتی دنیا برآن تاکید فراوانی شده است، اگر در این خصوص اطلاعاتی می خواهید سری به کانال طب سنتی و اسلامی استاد خیراندیش در پیام رسان های داخلی و خارجی بزنید.هرچند سایر صاحب نظران و ... مطالبی نیز بیان فرموده اند.
شیره انگور ملایر از انگور های باعات این شهرستان و با روشی یکسان و شیوه ای معمولی تهیه می شود و هیچ ن
شیرینی سوئدی یکی از انواع شیرینی است که طعم خوبی دارد و مناسب عصرانه است.

شیرینی سوئدی از شیرینی های خوشمزه  ای است که به راحتی می‌توان آن را در منزل آماده کرد. طرز تهیه این شیرینی  ساده است. با کمی دقت و حوصله می‌توانید یک شیرینی بی‌نظیر برای دسر یا  عصرانه داشته باشید. شیرینی سوئدی را با انواع نوشیدنی گرم میل کنید.
مواد لازم:
آرد سفید: سه و نیم پیمانه
مخمر خشک: یک و نیم قاشق چای‌خوری
مارگارین: یک‌سوم پیمانه
شیر: یک پیمانه
شکر: یک قاشق غذا
کروکت کوبایی و خوراک پیکادیلو آماده کردم که این غذا رو می تونید نوعی کوکوی سیب زمینی با مغز گوشت چرخ کرده کوبایی قلمداد کنید پیکادیلو خوراک کوبایی و متشکل از گوشت چرخ کرده سرخ شده با ادویه جات و رب گوجه هست.
مواد لازم :سیب زمینی نهصد گرمنمک و فلفل به میزان لازمزرده تخم مرغ سه عددجوز هندی نوک قاشقپیکادیلو یک پیمانهپودر مغز نان یک پیمانهروغن مایع برای سرخ کردنمواد لازم پیکادیلو :گوشت گوساله چرخ کرده ششصد و پنجاه گرمسیر رنده شده پنج حبهفلفل سب
کروکت کوبایی و خوراک پیکادیلو آماده کردم که این غذا رو می تونید نوعی کوکوی سیب زمینی با مغز گوشت چرخ کرده کوبایی قلمداد کنید پیکادیلو خوراک کوبایی و متشکل از گوشت چرخ کرده سرخ شده با ادویه جات و رب گوجه هست.
مواد لازم :
سیب زمینی نهصد گرمنمک و فلفل به میزان لازمزرده تخم مرغ سه عددجوز هندی نوک قاشقپیکادیلو یک پیمانهپودر مغز نان یک پیمانهروغن مایع برای سرخ کردنمواد لازم پیکادیلو :گوشت گوساله چرخ کرده ششصد و پنجاه گرمسیر رنده شده پنج حبهفلفل س
انواع ملین‌های دارویی و طبیعی و تاثیر ملین‌ها بر بیماری‌های نشیمنگاهی
ملین ها موادی هستند که به رفع یبوست کمک می کنند. ملین ها را می توان در ردیف مواد طبیعی و یا داروهای اسهال آور جستجو نمود. ملین ها بسته به عملکرد های متفاوتی که در جهت رفع یبوست دارند، در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. بهتر است برای انتخاب ملین مناسب با توجه به نوع مشکل ایجاد شده و عملکردی که دارو دارد، با مشورت پزشک داروی مناسب را انتخاب نمایید. میزان مصرف این د
انواع ملین‌های دارویی و طبیعی و تاثیر ملین‌ها بر بیماری‌های نشیمنگاهی
ملین ها موادی هستند که به رفع یبوست کمک می کنند. ملین ها را می توان در ردیف مواد طبیعی و یا داروهای اسهال آور جستجو نمود. ملین ها بسته به عملکرد های متفاوتی که در جهت رفع یبوست دارند، در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. بهتر است برای انتخاب ملین مناسب با توجه به نوع مشکل ایجاد شده و عملکردی که دارو دارد، با مشورت پزشک داروی مناسب را انتخاب نمایید. میزان مصرف این د
ذائقه‌ی کودک مثل یک خمیر بازی در دست شماست که هر طور بخواهید، می‌توانید به آن فرم دهید. شما می‌توانید ذائقه‌ی کودک را به سمت سالم‌خواری یا ناسالم خواری سوق دهید که هر کدام اثر متفاوتی در رشد کودک خواهد داشت. اگر سبد غذایی شما جایی برای مصنوعات و مواد غذایی ناسالمی چون چیپس، پفک، نوشیدنی‌های مصنوعی، کیک‌های طعم‌دار و… نداشته باشد و محصولات طبیعی و سالم، سبد غذایی خانواده‌ی شما را پر کرده باشد، می‌توانید امیدوار باشید که کودک شما به خ
خواص درمانی 7 آجیل         فروش انجام میشود.09303441771

انواع آجیل شامل اسیدهای چرب غیر اشباع و دیگر مواد مغذی مانند ویتامین ها، پروتئین، فیبر و ... هستند که می توانند سدی در برابر ابتلا به برخی از انواع سرطان ها و بیماری های قلبی باشند. به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، مصرف آجیل منجر به بهبود سطح کلسترول می شود و منافع زیادی برای سلامت قلب شما دارد.

پسته
بهبود سطح خلق و خوی: پسته بسیار کم کالری است و در هر اونس تنها ۴ کالری دارد. خوردن پسته با
شاید به نظر عجیب برسد ولی شیره ی انگور ملایر از بهترین و با کیفیت ترین در نوع خودش می باشد.این محصول شیرین و عسلی دارای خواصی است که در طب سنتی دنیا برآن تاکید فراوانی شده است، اگر در این خصوص اطلاعاتی می خواهید سری به کانال طب سنتی و اسلامی استاد خیراندیش در پیام رسان های داخلی و خارجی بزنید.هرچند سایر صاحب نظران و ... مطالبی نیز بیان فرموده اند.
شیره انگور ملایر از انگور های باعات این شهرستان و با روشی یکسان و شیوه ای معمولی تهیه می شود و هیچ ن
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):جوینده دانش راعزت دنیاورستگاری آخرت است.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):بهترین چیزی که نوجوان بایدفراگیرند, چیزهایی است که دربزرگ سالی خود, به آنهانیازخواهندداشت.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):مؤمن کسی است که مردم اورا برجان ومال وخون خویش امین میدانند.
امام رضا(علیه السلام):هرکه درمجلسی بنشیندکه درآن یاد ما زنده میشود, قلبش در روزی که قلبها میمیرند, نمی میرد.
امام صادق(علیه السلام):کشمش پی رامحکم وخستگی راب
زمانیکه دهان کودک به باکتریهای سازنده اسید آلوده شود، پوسیدگی دندان ایجاد خواهد شد. والدین می توانند باکتری ها را از طریق بزاق به نوزادان خود منتقل کنند. برای مثال، با به جای ماندن بزاق بر روی قاشق یا فنجان، تست مواد غذایی قبل از تغذیه کودک و تمیز کردن پستانک در دهان، باکتری ها پخش و منتقل می شوند.پوسیدگی دندان هنگامی ایجاد می شود که دندان ها و لثه کودک در مدت طولانی یا به طور مکرر در طول روز، با مایعات یا مواد غذایی غیر از آب تماس داشته باشد.
#زندگی_به_سبک_مهدی (۳۸)
تربیت فرزند در دامان اهلبیت میتونه بهترین نوع تربیت باشه که باعث میشه تمام ابعاد کودک رشد پیدا کنه!اما این امر یه زمینه میخواد که بچه ها علاقمند به فضا های مذهبی بشن و با زور و بی حوصلگی بچه رو از محیط های مذهبی زده نکنیم .
یکی از همکارهای شهید لطفی می گفت یادمه محرم سال ۹۶ مهدی رو توی پارکینگ دانشگاه امام صادق ع دیدم که دست دختر کوچیکش زهرا خانوم تو دستش بود و میرفت هیئت میثاق با شهدا . وقتی به هم رسیدیم دخترش یه سلام و عل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کمربند بدون سگک